Versenyek magyar nyelv és irodalomból a 2020/2021.tanévben

Ez a tanév (is) rendhagyó a megrendezésre kerülő versenyek szempontjából. Járványügyi megfontolásokból vagy elmaradnak, vagy online formában valósulnak meg ezek a megmérettetések.

Novemberben Tóth Lőrinc 6.b osztályos tanuló nevezett a kunszentmártoni területi Márton-napi szavalóversenyre. Időközben kiderült, hogy ez is online verseny lesz. Lőrinc kedvét ez sem szegte, lelkesen készült. Meg is lett az eredménye, hiszen az összes felső tagozatos közül 1. helyezett lett.

A Szép magyar beszéd” verseny szabadon választott szövegét videón küldték be a gyerekek, csak a kötelező szöveg felolvasása történt jelenléti formában az iskolai könyvtárban. A tizenhat jelentkező közül két tanuló képviselhette iskolánkat a szintén online megyei fordulón. Az iskolai verseny eredményei:

1. évfolyam: 1. Deák Viktória 5.a 2. Árvai Dániel 5.a és Bódi Maja 5.a     3. Szabó Lara 5.b
  2. évfolyam: 1. Ollé Panna 6.b 2. Kós Georgina 6.a 3. Szűcs László Tamás 6.a
  3. évfolyam: 1. Benked Kata 7.b és Lengyel Nóra 7.b 2. Fodor Gergő 7.b
  4. évfolyam: 1. Kiss Anna Regina 8.a 2. Árvai Lili Panni 8.b 3. Katona Ramóna Tünde 8.b

A megyei fordulón az iskolánkat képviselő két tanuló közül Ollé Panna 5. helyezett (tanára Nemesné Kolop Katalin), Benked Kata 7. helyezett lett (tanára Kovács Józsefné).

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási versenyt első ízben rendezték online formában. Az iskolai forduló létszáma kötött, évfolyamonként 10 tanuló versenyezhet. Nálunk 28 tanuló írta meg a tesztet. Eredmények:

1. évfolyam: 1. Tóth Bence 5.a, 2. Bernát Mónika 5.b, 3. Tóth Regina 5.a
  2. évfolyam: 1. Tóth Lőrinc 6.b, 2. Molnár Mónika 6.b, 3. Bucsi Anita és Pónusz Blanka 6.a
  3. évfolyam: 1. Lengyel Nóra 7.b, 2. Szabó János 7.b, 3. Fodor Levente 7.b
  4. évfolyam: 1. Árvai Lili Panni 8.b, 2. Kiss Benedek 8.b, 3. Kiss Anna Regina 8.a és

Döbrei Máté 8.b

A helyezetteknek és felkészítő tanáraiknak gratulálunk!