Csodálatos eredmény a Less Nándor Földrajzversenyen: Matúz Dalma országos 1. helyezett lett

Iskolánk tanulója, Matúz Dalma 8. b osztályos tanuló ebben a tanévben is bejutott a Less Nándor Földrajzverseny országos döntőjébe, mely április 23-24-én zajlott. A döntőbe jutott általános és középiskolás tanulók korcsoportonként mérték össze tudásukat, felkészültségüket. A két napos verseny első napján az írásbeli forduló feladatsorát oldották meg, majd szombaton a szóbeli fordulóra került sor. Egy 3 tagú bizottság előtt, felkészülési idő nélkül kellett összefüggő feleletet adniuk a versenyzőknek. Dalma a nyolcadikosok között az írásbeli és szóbeli fordulón is a legmagasabb pontszámot érte el, így megnyerte a rangos versenyt. Az első helyezettnek járó elismerés, oklevél, újságelőfizetés mellé megkapta a Less Nándor díjat is! Felkészítő tanára Tóthné Kalóz Mariann volt.

Szívből gratulálunk Dalmának és Tóthné Kalóz Mariann tanárnőnek is!