Egy nap, két díjátadó

2022. május 28.-án két pályázat díjátadójára is meghívást kaptunk Budapestre. 9 autóval indultunk el, szülőkkel, gyerekekkel, de voltak, akik a vonatozást válasz-tották.

Délelőtt 11 órára a Budavári Palota Barokk Udvarába mentünk, ahol a Ráday Mihály Város- és Faluvédő Szövetség (Hungaria Nostra) által a “Fiatalok az épített és a természeti környezet védelméért” címmel meghirdetett országos képzőművészeti pályázat díjátadó ünnepségére került sor.

A díjakat Dr. Navracsics Tibor miniszter úr adta át. Az országból több mint félezer alkotás érkezett a megmérettetésre, melyen iskolánk pályázó tanulói közül 11 alkotót díjaztak különböző kategóriákban (fotó, grafika, festészet, stb.).

 1. hely
 • Pálinkás Szabolcs 7.a
 • Varga Zoárd Zoltán 7.b
 • Dobos Rubina Lara 8.a
 • Czakó Máté 7.b
 • Tóth Regina 6.a
 1. hely
 • Varga Zóra 4.a
 • Gonda Zsófi 1.a
 • Kecskeméti Máté 2.a
 • Kovács Dóra 7.b
 • Lengyel Nóra 8.b
 • Baksa Lili 7.a

A díjazott gyerekeink munkája mellett, több – díjazásban nem részesült – ószőlős társuk alkotása is szerepelt a kiállításon. Boldogan néztük végig a tárlatot, amely a továbbiakban olyan vándorkiállítás anyagát képezi, mely határainkon túl több településen is kiállításra kerül majd.

Délután 13 órára egy újabb helyszínre siettünk. Szintén Budapesten, a TEMI Fővárosi Művelődési Házában tartották meg a „Csodálatos barlangvilág” címmel meghirdetett rajzpályázat eredményhirdetését és kiállítás megnyitóját.

A pályázatot a Speleo Myotis Barlangkutató Egyesület hirdeti meg hosszú évek óta, melynek díjazottjai igazi fejlámpás, tapasztalt barlangi túravezetők által irányított barlangtúrát nyernek a Bükkbe, vagy Budapestre, vagy Balatonedericsre saját maguk és egy szülőjük számára.

Eddig – az utóbbi 10-12 év alatt – összesen kettő, az idén három gyerkőc is díjazott lett a rajzszakköröseink közül, s ezzel el is nyerte mindhárom tanuló ezt a lehetőséget.

Díjazottak:

 • hely Varga Zóra 4.a
 • hely Bali Dániel Noel 3.b
 • hely Mező Lili 2.a

A boldog nyertesek mellett a legjobb pályaművek közé sorolták, és különdíjjal jutalmazták, ki is állították további 6 kis és 1 nagyobbacska diákunk alkotását:

 • Béki Anna Tamara 1.a
 • Gonda Zsófi 1.a
 • Murányi Marcell 1.a
 • Csomor Petra Lilla 2.b
 • Bede Katalin 3.b
 • Varga Dorina Zita 3.b
 • Zombor Botond 6.a

Egy fárasztó, de szép eredményeikkel és megérdemelt jutalmukkal boldogan zárható nap volt így a szombati a felsorolt kisebb és nagyobb tanulóink számára.

Gratulálunk minden ügyes kezű, rajzos, fotós diákunknak!

Tiszaföldvár, 2022.05.31.

Rózenberszki Andrea

rajztanár

Gyerekek oklevéllel Gyerekek oklevéllel

You may also like...